szsba logo
szsba logo
030.JPG575.JPG067.JPG003.JPG035.JPG585.JPG023.JPG034.JPG025.JPG

Slávnostné otvorenie virtuálnej anatomickej učebne

16. november 2017

V revitalizovaných priestoroch interiéru školy sme zriadili novú učebňu anatómie a fyziológie, v ktorej sa budú učiť žiaci pomocou virtuálnej reality spoznávať ľudské telo. Vizualizácia učebných textov pomôže žiakom aj učiteľom modernizovať výchovno-vzdelávací proces využitím informačno-komunikačných technológií a inovovať štúdium pomocou VR/AR technológie. Základom je aplikácia s názvom Human Anatomy VR pod vedením MUDr. Tomáša Brngála. Slovenskú verziu softvéru za našu školu vytvorili učiteľky odborných predmetov PhDr. Anna Faborová a PhDr. Iveta Valentová, PhD.

Pilotný projekt vznikol vďaka spolupráci start-upu Virtual Medicine, sieti nemocníc spoločnosti Svet zdravia, a.s. a spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd..

Technologickým partnerom projektu je spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd.,, ktorá venovala vybavenie pozostávajúce z desiatich setov pre virtuálnu realitu a 55´´ Smart Signage obrazovky s výkonným operačným systémom TIZEN.

Projekt podporili: sieť nemocníc spoločnosti Svet zdravia a.s., Samsung Electronics Co., Ltd., Bratislavský samosprávny kraj.

Do projektu boli strategicky zaradené SZŠ v Michalovciach a SZŠ Strečnianska 20 v Bratislave.

Písali o nás:
www.teraz.sk
techbox.dennikn.sk
bratislava.dnes24.sk
www.zive.sk
touchit.sk
www.mojwindows.sk

023.JPG025.JPG034.JPG030.JPG

Ďalšie fotky